Yükleniyor

Bize ulaşın : +90 224 372 44 40

BULGARİSTAN TRANSİLVANYA TURU (28 Nisan - 1 Mayıs 2017)

125 € Talep Formu

BULGARİSTAN TRANSİLVANYA TURU

28 Nisan - 1 Mayıs 2017

 

1. Gün: Bulgaristan/ Şıpka/ Etıra/ Veliko Tırnova

 

Belirtilen saatte Bursa’ da buluşma ve yolculuğumuza başlamak üzere hareket. Hamzabeyli sınır kapısından Bulgaristan’a giriş pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Eski Zara üzerinden Şıpka köyü’ne varış. Şıpka köyünde Altın Kubbeli Rus Klisesi’ni geziyoruz daha sonra Şıpka Tepesi’ne çıkıyoruz. Osmanlı Rus savaşının geçtiği Şıpka tepesi ziyareti sonrası Bulgaristan’ın en büyük açık hava müzelerinden biri olan Etıra Etnografya Kompleksi’ni ziyaret ediyoruz. Burada Bulgar kırsal hayatı hakkında görsel bir şov nieliğindeki yapıtları inceleyip alışveriş imkanı bulacağız. Etıra turumuzun ardından Veliko Tırnova’ya doğru hareket. Veliko Tırnova’ya varışımız ile otele yerleşme ve dinlenme için serbest zaman. Serbest zaman sonrası Veliko Tırnova şehir turumuz başlıyor. Gezilecek yerler arasında; 11. yüzyıldan beri ayakta duran Tsarevets Kalesi’ni ziyaret; eski Osmanlı eseri olan hapishane müzesi; balmumu müzesi, eski Türk-Osmanlı mimarisine örnek teşkil eden evlerin bulunduğu Gurko Sokağı ve halen Türk ustalarının el emeklerinin sergiledikleri “Samovodska Çarşısı” görülecek yerler arasında. Veliko Tırnova şehir turumuzun ardından otele dönüş geceleme otelimizde.

 

2. Gün: Bükreş

 

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Transilvanya bölgesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Günümüzde tarihi dokusunu halen koruyabilmiş yerleri göreceğimiz bu turda ilk olarak Bran Şehrini görme imkanına sahip olucaz, Bran şehrinde göreceğimiz en güzel eser filmlere konu olmuş Dracula Şatosu’dur. Bran gezisinin ardından bölgenin ve Avrupa’nın en güzel eserlerinden olan Sinaia’ da bulunan Peles Kalesi ve Şatosu’nu göreceğiz. Peles Kalesi ve Şatosu’nu gezdikten sonra Bükreş’e doğru yola çıkıyoruz. Bükreş’e varış otele yerleşme ve serbest zaman.

 

Not: Dileyen Misafirlerimiz Extra olarak düzenlenecek romen gecesine katılabilirler. Konaklama: Bükreş

 

3. Gün:

 

Otel’de alacağımız kahvaltı sonrası Doğu’nun Paris’i olarak hafızalara kazınan Bükreş şehir turumuzla başlıyoruz. Bükreş'i yakından tanıma fırsatı bulacağımız bu turumuzda; Devrim Meydanı, Üniversite Meydanı, Roma Ahteniumu, Çavuşesku tarafından yaptırılan “Halk Evi” , Atamız Mustafa Kemal ATATÜRK heykeli , Garnizon binası , Bükreş Tarih Müzesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından dönüş için hareket. Hamzabeyli sınır kapısına varış pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türkiye’ye giriş ve Bursa’ya hareket. Bursaya’ya varışımız ile birlikte gezimizin sonu.

 

Fiyata dahil hizmetler:

 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • 3 günlük rehberlik hizmeti
 • 4 yıldızlı otellerde 2 gece konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı
 • Yol boyunca otobüsteki sıcak içecekler ve su
 • Panoramik şehir turları

Fiyata dahil olmayan hizmetler:

 • Otelde alınan ekstralar
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Öğlen ve akşam yemekleri
 • Yurtdışı çıkış harcı 15tl
 • Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası 10€
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 

 

BULGARİSTAN TRANSİLVANYA TURU (28 Nisan - 1 Mayıs 2017)

Tüm Yorumlar

İlginizi çekebilir?

Tur Bilgileri Fiyat
BALKAN ÜÇLÜSÜ 4 GÜNDE 3 ÜLKE 08.08.2018 TARİHİNDEN İTİBAREN KREDİ KARTINA 5 TAKSİT İMKANI

BALKAN ÜÇLÜSÜ 4 GÜNDE 3 ÜLKE 08.08.2018 TARİHİNDEN İTİBAREN KREDİ KARTINA 5 TAKSİT İMKANI

169 € Turu İncele
BÜYÜK BALKAN TURU 7 GECE 8 GÜN 20.07.2018 TARİHİNDEN İTİBAREN

BÜYÜK BALKAN TURU 7 GECE 8 GÜN 20.07.2018 TARİHİNDEN İTİBAREN

399 € Turu İncele
BALKANLAR ÜZERİNDEN BÜYÜK AVRUPA TURU (25.07.2018)

BALKANLAR ÜZERİNDEN BÜYÜK AVRUPA TURU (25.07.2018)

990 € Turu İncele
KURBAN BAYRAMINA ÖZEL BULGARİSTAN ROMANYA TURU

KURBAN BAYRAMINA ÖZEL BULGARİSTAN ROMANYA TURU

280 € Turu İncele