Yükleniyor

Bize ulaşın : +90 224 372 44 40

Küçük Yunanistan Turu - 3 Gece 4 Gün (24.08.2016)

0 € Talep Formu

                                                                     SELANIK  – YANYA – PARGA – SYVOTA – KALAMBAKA

 

                                                                                                     24 -  28 AĞUSTOS 2016

                                                                                 ( 3 GECE OTEL KONAKLAMASI / 4 GÜN )

 

                                                                                    TÜM EKSTRA TURLAR DAHİL 215 €

           

 

24 Ağustos 2016 Çarsamba

Belirlenen saatte Bursa Buski yanı buluşma ve Yunanistan’a doğru hareket.

1.Gün / 25 Ağustos Perşembe

Sınırda çıkış ve gümrük işlemlerini yaptıktan sonra İpsala sinir kapısından Yunanistan’a giriş. Yunanistan sınırında da işlemlerimizi tamamladıktan sonra Selanik’e doğru harekete geçiyoruz. Kavala şehrini geçtikten sonra  Yunanistan’ın en canlı  ve İkinci büyük şehri olan Selanik’e varıyoruz. Şehir turumuza baslarken Selanik’in cağlar boyunca Bizans İmparatorluğunun ve daha sonra Osmanlı imparatorluğu  hükümdarlığı altında , İstanbul’dan sonra ikinci en önemli şehri olduğunu hatırlatmak gereklidir.  Benzersiz güzellikteki anıtlarla eski Bizans kiliseleriyle ve tarihi eserleriyle Avrupa Müze Konseyinin 2005 yılındaki Ödülünü alan Selanik kendisini  keşfetmemizi bekliyor. Muhteşem turumuzun unutulmaz ve önemli yerleri kapsamına alarak şehrin simgesi olan Beyaz Kuleden başlıyor. Göreceğimiz diğer önemli anıtlar ve eserler  arasında Atatürk’ün evi, Rotonda, döner kule ve fuar meydani var. Eski surları da ziyaret ettikten sonra Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitrios kilisesinde durağımız olacak. Diğer bir durağımız kefe ve restoranlarıyla ünlü İzmir’e benzeyen Kordon boyu. Molamızdan sonra otelimize varıp odalarımıza yerleşiyor,  günün kalan kısmını istediğimiz şekilde değerlendiriyoruz. Aksam yemeğimizi canlı Yunan müziği esliğinde geleneksel bir tavernada alabiliriz.

2.Gün / 26 Ağustos Cuma

Sabah kahvaltısı ve otel işlemlerinden sonra Ioannina (Yanya) şehri bugünkü hedefimizi oluşturuyor. Epirus bölgesinin başkenti olan şehir Yunanistan’ın en eski kehanet bölgesi Dodoniye  ait tarihi bulgularla dolu muhteşem bir arkeolojik müzeye sahiptir. Tarihi acık Tiyatro eskiden zamanımıza kalmış en güzel anıtlardan biridir. Ioannina şehrinin diğer bir özelliği Pamvotida golüdür. Golün ortasında çok şirin ve küçük bir adada Kavalalı Mehmet Ali Paşanın kaldığı ev ziyaretçilerin gözdelerindendir. Ayni zamanda adada geleneksel gümüş isletme ve satış imalathaneleri bulunmaktadır. Göreceğimiz anıtların arasında Yanya kalesi, Ali Pasa camisi Osmanlı kütüphanesi ve Fethiye camisi bulunmaktadır çok unlu Perama mağarasını ziyaret ettikten sonra otelimizde dönüş yerleşme ve serbest zaman.

3.Gün / 27 Ağustos Cumartesi 

Sabah kahvaltısından sonra bugünkü unutulmaz gezimizi Sivota bölgesindeki inanılmaz güzellikteki küçük balıkçı köyleri ve muhteşem plajları ile başlıyoruz. İkinci durağımız kuzeybatı Yunanistan'daki en güzel ve kozmopolit yerlerden biri olan PARGA. Bu şehrin tarihini, doğal güzelliklerini ve misafirperverliğini tanıma fırsatı bulacağız. PANAGIA adındaki küçük ada, dar Arnavut kaldırımlı sokaklar, geleneksel çiçekleri ile süslü mahalleleri şehre değişik bir renk verir. PARGA kenti ender bir güzelliğe sahiptir ve anfitiyatrik bir yerleşim şekline sahiptir. Yaz tatili için Yunanistan'ın en popular yerlerinden biridir. Şehir Venedik Kalesi'nin kenarında inşa edilmiş ve açıkça İyon mimarisinin özelliklerini taşımaktadır. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Aksam otelimizde konaklama.

4.Gün / 28 Ağustos Pazar 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında hotel işlemlerinden sonra Yunanistan’ın Kapadokya’sı olarak bilinen Kalambaka’ya varıyoruz. Meteora, Kapadokya’yı andıran dev kayalardan oluşan tarihi bir yer olarak bilinmektedir. Bu muhteşem jeolojik fenomeninin bir özelliği, bu kayaların üzerinde Bizans sanatıyla donatılmış Manastırların barınmasıdır. Bu manastırların diğer özelliği sanki gökyüzünden sarkan binalara benzemesidir. Manastır ziyaretinden sonra Selanik, Kavala, Xanthi (İskeçe), Komotini (Gümülcine), Alexandroupolis (Dedeagac) üzerinden İpsala sınır kapısından Türkiye’ye giriş yapıp Çanakkale üzerinden Bursa’ya varış  ve Nejdet Turizm’in bir başka turunda beraber olmak dileklerimizle tur sonu.

FIYATLAR:

Tur Adı

OTELLER

DBL PER PERSON

SINGLE

TRPL  PER PERSON

SELANIK 1 GECE

 

YANYA 2 GECE

 

HOTEL  4****

 

 HOTEL  5*****

 

 

215 €

 

 

 

270 €

 

 

 

200 €

 

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler;

-1 gece Kalambaka Sabah kahvaltısı dahil otel konaklaması,

-2 gece Yanya Sabah kahvaltıları dahil otel konaklaması,

-Otobüs ile ulaşım ve çevre gezileri,

-Türkçe rehberlik hizmeti,

-Otobüs içi ikramlar.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

- Öğle ve akşam yemekleri,

- Kişisel harcamalar,

- Yurtdışı çıkış harcı: 15 TL

- Yunanistan Schengen Vize ücreti: 120 €

- Zorunlu yurtdışı seyahat sağlık sigortası: 10 €

-Müze ve ören yerleri giriş ücreti

Küçük Yunanistan Turu - 3 Gece 4 Gün (24.08.2016)

Tüm Yorumlar

İlginizi çekebilir?

Tur Bilgileri Fiyat
Küçük Yunanistan Turu - 3 Gece 4 Gün (24.08.2016)

Küçük Yunanistan Turu - 3 Gece 4 Gün (24.08.2016)

0 € Turu İncele
Bulgaristan Rojen Festivali (14.07.2016)

Bulgaristan Rojen Festivali (14.07.2016)

140 € Turu İncele
Orta Avrupa Turu 11 Günde 10 Ülke (24.06.2017)

Orta Avrupa Turu 11 Günde 10 Ülke (24.06.2017)

850 € Turu İncele
BULGARİSTAN TRANSİLVANYA TURU (28 Nisan - 1 Mayıs 2017)

BULGARİSTAN TRANSİLVANYA TURU (28 Nisan - 1 Mayıs 2017)

125 € Turu İncele