Yükleniyor

Bize ulaşın : +90 224 372 44 40

Varna - Bükreş Turu 3 Gece 4 Gün (25.05.2016)

0 € Talep Formu

VARNA / BÜKREŞ TURU

 

25 - 29 MAYIS 2016

( 3 GECE  / 4 GÜN )

 

 SOZOPOL - BURGAS – NESEBAR - VARNA – BÜKRES - VELİKO TURNOVO

 

Tur Programı 

Belirtilen saatte Acemler Buski yanında buluşma ve Kırklareli – Dereköy Karayolu takip edilerek  sınır kapısına doğru hareket. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Sozopol – Varna’ya doğru hareket.

 

1.Gün / 26 Mayıs Perşembe / Sozopol - Burgas - Nesebar

Öğlen saatlerinde  Sozopol’a varışımızı gerçekleştiriyoruz. Sozopol’daki turumuzda; eski ve yeni şehirlerinden oluşan tarihi yarımadayı geziyoruz. Sozopol tarihi yarımada gezimizin ardından Burgas’a doğru yola çıkıyoruz. Burgas’da gezilecek yerler arasında Etnografya Müzesini, St Cyrill Katedrali ve Aziz Metodly Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. St Cyril Katedrali ve Aziz Metodly Katedrali İtalyan mimar Rikardo Toskani tarafından, 1897-1907 yılları arasında yapılmıştır. Duvar resimlerinde, aziz Cyrill ve Methodius’un resimleri tasvir edilmiştir. Kilise, 1979 yılında, Bulgar Devleti tarafından, Ulusal öneme sahip kültür, mimari ve yapısal anıt olarak ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Ardından Arkeoloji Müzesini ziyaret ediyoruz. Burgaz bölgesinde bulunan, 14. yüzyıl ve öncesindeki döneme ait arkeolojik buluntular sergilenmektedir. Bunlar arasında: Karadeniz denicilik tarihini yansıtan objeler, altın takılar, sanat nesneleri ve çömlekler bulunmaktadır. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra biraz daha Burgas ruhunu keşfetmek için Largo Caddesini ziyaret ediyoruz. Largo Caddesi; Burgas’da en çok ziyaret edilen yerdir. Burada; sokak müzisyenleri, dondurma-mısır satanlar, köşelerde küçük publar bulunuyor. Burgas Turumuzu tamamladıktan sonra Nessebar gezisi için yola çıkıyoruz. Nessebar; Bulgaristan’ın Karadeniz sahilindeki şirin mi şirin bir yarımadadır. Burgas’a 30 km uzaktadır. Küçük kayalık yarımada üzerine kuruludur. Avrupa’nın en eski yerleşim yerlerinden birisidir. Ortaçağ mimarisinin örneklerini görebileceğimiz yerler arasındadır. Ayrıca Unesco tarafından 1938 yılında tescil edilmiş bir bölgemizdir. Turumuzu tamamladıktan sonra Varna otelimize yerleşmek üzere yola çıkıyoruz.

 

2.Gün / 27 Mayıs Cuma / Varna

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Varna’yı gezmek için rehberimiz eşliğinde şehir turumuza başlıyoruz. Varna 1444 yılında yapılan Varna Muharebesi sonrası Osmanlı İmparatorluğu yönetimi altına giren şehirdir. 1908 yılına kadar Osmanlı’nın hakimiyeti altında kalmıştır. Yaklaşık 500 yıllık hakimiyet sonrası Varna’nın Osmanlı Kültürü ve mimarisinden büyük ölçüde izler taşıdığı ve bu kültürün önemli bir mirasçısı olduğu da söylenebilir. Varna aynı zamanda, 2019 yılı Avrupa Kültür Başkenti aday şehirlerinden biridir. Varna da göreceğimiz yerler arasında ilk once; Arkeoloji müzesini ziyaret ediyoruz. Hem yapısıyla hem de içeriğiyle ünlü olan Denizcilik Müzesi, Etnografya Müzesi ve geniş alana yayılmış bir park olan Varna Savaşı Müzesi Varnenchik, şehrin en ilgi gören müzeleri arasında yer alıyor. Kimliğini denizle bütünleştirmiş bu şehirde denize ve suya adanmış pek çok yer sizi bekliyor. Muhteşem zenginliğe sahip ve sayısız ilginçliği barındıran Deniz Bahçesi, aynı zamanda gece hayatı, barları ve restoranlarıyla da ünlü bir park.Varna Akvaryumu da Karadeniz’in ve uzak okyanusların güzelliklerini ayağınıza getiriyor. Kopernik Rasathanesi, bungee jumping aktiviteleriyle ünlü Asparuhov Köprüsü, Theotokos Panagia ve St. Athanasius kiliseleri ve şehrin biraz dışında yer alan çarpıcı Aladzha Manastırı, şehrin en önemli yapıları arasında bulunuyor. Turumuzu tamamladıktan sonra Bükreş’e hareket ediyoruz konaklayacağımız otele varış ve yerleşme.

 

3.Gün / 28 Mayıs Cumartesi / Bükreş

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Bükreş turumuzu gerçekleştirmek için rehberimiz eşliğinde otelimizden ayrılıyoruz. Romanya’nın en büyük şehri ve başkenti olan Bükreş; ülkesinin kültür,endüstri ve yönetim merkezidir. Gelişmiş ulaşım ağlarına sahip olan ülkeye  Tuna Nehri'nin Dimbovita kolu üzerinden, yaklaşık 2.5 milyon nüfuslu şehirdir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerlerden bazıları; Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesi ve Bükreş Kalesini sayabiliriz. Önemli tarih yapısına sahip olan Bükreş Kalesi 1459 yılında 18. Yüzyıl itibariyle gelişen ve nüfus olarak büyüyen bu şehir gelişim süreci boyunca devrimler, yangınlar,yıkımlar ve savaştan kalan izler görmüş şehir bu şehrin 1861 yılına gelindiğinde ise kurulan Romanya Prensliği’nin başkenti şeçilmiştir. Turumuzu burada bitirdikten sonra Veliko Turnovo’ya hareket ve otelimize varış ve yerleşme .

 

4.Gün / 29 Mayıs Pazar / Veliko Turnovo - Bursa

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında rehber eşliğinde şehir turumuza başlıyoruz. 11. Yüzyıldan beri bütün ihtişamıyla ayakta duran Tsaravets kalesini ziyaret ediyoruz. Kale gezimizin ardından tüm şehir manzarası ve şehri 3 koldan bölen nehir manzarasına hakim restoranımızda dileyen konuklarımızla öğle yemeğimizi yiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından şehir turumuzun 2. Bölümü başlıyor. Bu bölüm; eski bir Osmanlı eseri olan hapishane müzesi, eski Türk-Osmanlı mimarisine örnek teşkil eden evlerin bulunduğu Gurko Sokağı ve halen yaşlı Türk ustaların el emeklerini sergiledikleri Samovodska Çarşısı “Çarların Şehri” olarak adlandırılan Veliko Turnovo’da göreceğimiz en etkiliyici başlıca yerler arasındadır. Daha sonra  küçük ve şirin açık alan şeklindeki  Etıra Etnografya müzesini ziyaret ediyoruz. Fotograf molasının ardından Şıpka Tepesine doğru yola çıkıyoruz. Şıpka Tepesi; Osmanlı Rus savaşının en kanlı çatışmaların olduğu tepe. Şıpka Tepesini gezdikten sonra Altın kubbeli Rus Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Altın Kubbeli Rus Klisesi, Ruslar tarafından yaptırılmıştır ve Bulgar halkına hediye edilmiştir. Bu sebeple Bulgar tarihinde çok önemli bir yere sahiptir. Altın Kubbeli Rus Klisesi’ni ziyaretimizin ardından, Stara Zagora üzerinden Kapıkule Gümrük Kapısına doğru hareket ediyoruz. Kapıkule’ye varış ve pasaport işlemleri ardından Türkiye’ye giriş. Edirne üzerinden Bursa’ya varışımızı gerçekleştiriyoruz. Bursa’ya varış ve Nejdet Turizm’in bir başka turunda beraber olmak dileğiyle gezimizin sonu.

 

2-3 Kişilik odalarda kişi başı: 215 Euro

Single oda: 300 Euro.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler;

- Otobüs ile ulaşım ve çevre gezileri,

-1 gece Varna’da sabah kahvaltısı dahil otel konaklaması,

-1 gece Bükreş’de  sabah kahvaltıları dahil otel konaklaması,

-1 gece Veliko Turnovo sabah kahvaltıları dahil otel konaklaması

- Türkçe rehberlik hizmeti,

-Otobüs içi ikramlar.

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

- Öğle ve akşam yemekleri,

- Kişisel harcamalar,

- Yurtdışı çıkış harcı: 15 TL

- Yunanistan Schengen Vize ücreti: 120 €

- Zorunlu yurtdışı seyahat sağlık sigortası: 10 €

-Müze ve ören yerleri giriş ücreti

 

Varna - Bükreş Turu 3 Gece 4 Gün (25.05.2016)

Tüm Yorumlar

İlginizi çekebilir?

Tur Bilgileri Fiyat
BÜYÜK BALKAN TURU 7 GECE 8 GÜN 11.11.2017 TARİHİNDEN İTİBAREN

BÜYÜK BALKAN TURU 7 GECE 8 GÜN 11.11.2017 TARİHİNDEN İTİBAREN

399 € Turu İncele
Selanik/Meteora-Kalambaka/Yanya/Parga Turu (18.05.2016)

Selanik/Meteora-Kalambaka/Yanya/Parga Turu (18.05.2016)

0 € Turu İncele
BULGARİSTAN TERMAL VE PAMPOROVO KAYAK SEZONU AÇILIŞ TURU 05/12/2017-10/12/2017

BULGARİSTAN TERMAL VE PAMPOROVO KAYAK SEZONU AÇILIŞ TURU 05/12/2017-10/12/2017

175 € Turu İncele
BALKANLAR ÜZERİNDEN BÜYÜK AVRUPA TURU (25.07.2018)

BALKANLAR ÜZERİNDEN BÜYÜK AVRUPA TURU (25.07.2018)

990 € Turu İncele