Yükleniyor

Bize ulaşın : +90 224 372 44 40

Selanik/Meteora-Kalambaka/Yanya/Parga Turu (18.05.2016)

0 € Talep Formu

SELANİK /  METEORA-KALAMBAKA / YANYA / PARGA

18 - 22 MAYIS 2016

( 3 GECE OTEL KONAKLAMASI / 4 GÜN )

TÜM EKSTRA TURLAR DAHİL 215 EURO

 

18 Mayıs 2016 Çarsamba

Belirlenen saatte Bursa Buski yanı buluşma ve Yunanistan’a doğru hareket.

1.Gün / 19 Mayıs Perşembe

Sabah saatlerinde Selanik’e varış. Selanik’teki turumuzda; Osmanlı döneminin sonlarında yapılmış olan ve şu anda Kuzey Yunanistan Bakanlık Binası olarak kullanılan konak,  Unesco tarafından dünya kültür mirası listesine alınan ve ismini taşıyan caddede bulunan Ağiu Dimitriu-Aziz Dimitri Kilisesi, Ulu Önder Atatürk’ün aynı cadde üzerinde bulunan doğduğu ev, Galerios Zafer Anıtı, Rotonda Camii ( Hortacı Süleyman Efendi Camii), Bey Hamamı, Venizelos Heykeli ve Meydanı, Hamza Bey Camii ve Bedesten, Aristotelus Meydanı, Selanik şehrinin simgesi Beyaz Kule’yi gördükten sonra Meteora gezimiz için Kalambaka’ya doğru hareket ediyoruz. 229  km mesafede bulunan Kalambaka kasabasının hemen yanında bulunan ve Unesco dünya kültür mirası listesindeki kayalıklar üzerinde bulunan manastırlardan varış saatimize göre bir veya iki tanesini ziyaret   edip, bir doğa mucizesine tanık olduktan sonra otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

2.Gün / 20 Mayıs Cuma / Kalambaka -Yanya 104 km

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Meçovo-Miçova üzerinden Yanya şehrine gidiyoruz. Tepedelenli Ali Paşa ile özdeşleşmiş şehirde önemli eserleri görüyoruz. Önce Yanya kalesini ve burada çok iyi halde korunan Aslan Paşa Camii’ni ziyaret ettikten sonra Yanya Kalesi’nin bir bölümü olan İç Kaleye varıp Fethiye Camii ve Ali Paşanın Türbesini görüp, hemen yanıbaşında bulunan sahile gidip Yanya adasına geçmek için tekneye biniyoruz. On dakikalık tekne yolculuğu sonrası; önce öğle yemeği ve ardından Tepedelenli Ali Paşanın öldürüldüğü ve şimdi müze olan evini  ziyaret edeceğiz. Yanya’ya dönüş ve odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.

3.Gün / 21 Mayıs Cumartesi / Yanya-Parga 100 km

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında manzaralı bir yolculuk ve bölgenin   birbirinden güzel sahillerini görerek Parga’ya gidiyoruz. Osmanlı devlet adamı Pargalı İbrahim Paşanın memleketi olan Parga; 3900 kişilik nüfusuyla Yunanistan’ın Adriyatik Denizi kıyısındaki  Epir bölgesinde, idari olarak Preveze’ye bağlı küçük  turistik bir balıkçı kasabasıdır. Çevresi çam ormanlarıyla kaplı kasabada  tam tepede Venediklilerden kalma kaleyi ziyaret edip, eşsiz manzaraya tanık oluyoruz. Burada  verecegimiz serbest zaman sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Akşam otelimizde konaklama.

4.Gün / 22 Mayıs Pazar / Yanya-Kavala-Bursa

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında geri dönüş yolculumuz başlıyor. Selanik üzerinden Kavala’ya varıyoruz. Kavala’da  Pargalı İbrahim Paşa Camii’ni (şimdi Aği Nikola Kilisesi ), İmaret-Kavala Kalesi’ni, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evini ve heykelini, Kanuni Sultan Süleyman’ın yaptırdığı su kemerini gördükten sonra limanda serbest zaman. Sonrasında meşhur kavala kurabiyesi almak için Nea Karvaliye gidip alışverişimizi yaptıktan sonra Ksanthi-İskeçe, Komotini-Gümülcine, Aleksandrupoli-Dedeağaç şehirlerini geçerek Kipi Yunan Gümrük Kapısına varış. Pasaport işlemleri ve free shop alışverişimizin ardından Türkiye’ye giriş. Çanakkale üzerinden Bursa’ya varış  ve Nejdet Turizm’in bir başka turunda beraber olmak dileklerimizle tur sonu.

2-3 Kişilik odalarda kişi başı: 215 Euro

Single oda: 300 Euro.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler;

-1 gece Kalambaka DİVANİ METEORA HOTEL/4*’de sabah kahvaltısı dahil otel konaklaması,

-2 gece Yanya EPIRUS PALACE 5*’da  sabah kahvaltıları dahil otel konaklaması,

-Otobüs ile ulaşım ve çevre gezileri,

-Türkçe rehberlik hizmeti,

-Otobüs içi ikramlar.

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

- Öğle ve akşam yemekleri,

- Kişisel harcamalar,

- Yurtdışı çıkış harcı: 15 TL

- Yunanistan Schengen Vize ücreti: 120 €

- Zorunlu yurtdışı seyahat sağlık sigortası: 10 €

-Müze ve ören yerleri giriş ücreti

 

Selanik/Meteora-Kalambaka/Yanya/Parga Turu (18.05.2016)

Tüm Yorumlar

İlginizi çekebilir?

Tur Bilgileri Fiyat
Sömestr Büyük İspanya Turu 7 gece (29.01.2018)

Sömestr Büyük İspanya Turu 7 gece (29.01.2018)

399 € Turu İncele
Küçük Yunanistan Turu - 3 Gece 4 Gün (24.08.2016)

Küçük Yunanistan Turu - 3 Gece 4 Gün (24.08.2016)

0 € Turu İncele
Büyük İtalya Turu THY (08.10.2017)

Büyük İtalya Turu THY (08.10.2017)

549 € Turu İncele
BALKANLAR ÜZERİNDEN BÜYÜK AVRUPA TURU (25.07.2018)

BALKANLAR ÜZERİNDEN BÜYÜK AVRUPA TURU (25.07.2018)

990 € Turu İncele