Yükleniyor

Bize ulaşın : +90 224 372 44 40

GÜNÜBİRLİK ANKARA KÜLTÜR TURU 28.10.2017

tur / tur / tur

Otel Fiyat Hesaplama

                                                     ANKARA KÜLTÜR TURU (GÜNÜBİRLİK)

28.10.2017

Cumartesi

Saat 01:00’da belirlenen noktadan hareketle turumuzu gerçekleştirmek üzere Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz. Güzergahımız üzerinde bulunan Bozüyük Ömür dinlenme tesisleri ve Sivrihisar Nasreddin Hoca dinlenme tesislerinde vereceğimiz molalar ardından sabah saatlerinde Ankara’ya varıyoruz.

Türk Kurtuluş Savaşı'nın, inkılapların önderi ve Türkiye'nin ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün, Ankara Anıttepe'de bulunan anıt mezarı; Anıtkabir’i ziyaret ediyoruz. Tur rehberimiz bizlere Anıtkabir hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra Eski Meclis’i (Kurtuluş Müzesi) ziyaret ediyoruz.  Hemen akabinde eski 2. Meclis ziyaretimizi tamamlıyor olacağız. Ziyaretlerimizin ardından öğle yemeğimizi yemek üzere gezimize mola veriyoruz.(extra)

Yeterince dinlenip yemeğimizi yedikten sonra Anadolu Medeniyetler müzesi ve ya o anki programa göre Etnografya Müzesini geziyoruz. Müze ziyaretlerimizin ardından Altındağ ilçesinde bulunan M.Ö 2.Yüzyıl başında Galatların Ankara’ya yerleşmeleri sırasında bile var olduğu bilinen ve Romalılar,Bizanslılar,Selçuklular ve Osmanlılar dönemlerinde birçok kez onarımdan geçen tarihi Ankara Kalesini görmeye gidiyoruz. Kalemizi tur rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra son durağımız olan Hamamönü Tarihi Osmanlı Konakları (Mehmet Akif Ersoy Müzesi) ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Bu son ziyaretimizin ardından saat 18:00 civarı Ankara’dan Bursa’ya hareket ediyor ve tahmini gece 00:00 civarlarında trafik durumuna göre Bursa’da oluyoruz. Bir dahaki organizasyonlarda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Rota : Bursa-Ankara (387km)

Şehir içi gezileri : (80km)

Toplam kat edilecek mesafe : (854km)

KİŞİ BAŞI TOPLAM ÜCRET : 120 TL

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Lüks ve donanımlı araçlarla ulaşım
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • Programda belirtilen tüm çevre gezileri
  • Araç içi ikramlar
  • Araç içi kahvaltı (sandviç ve meyve suyu)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Tüm kişisel harcamalar

 

 

Tüm Yorumlar