Yükleniyor

Bize ulaşın : +90 224 372 44 40

Kurban Bayramına Özel Balkan Turu 7 gece 8 gün (03.09.2017) TÜM EXTRALAR DAHİL

tur / tur / tur

Otel Fiyat Hesaplama

Kurban Bayramına Özel Balkan Turu 7 gece 8 gün

(03.09.2017- 10.09.2017)

                           

Yunanistan - Makedonya – Arnavutluk – Karadağ
 Hırvatistan - Bosna Hersek – Sırbistan   – Bulgaristan
 

 

             Tüm ekstra turlar ve 7 gece akşam yemeği (1 gece Boşnak gecesi,      

     1 gece Bulgar gecesi) , 8 gün sabah kahvaltısı fiyata dahildir.

                                 

 Tur Programı                                    

1.Gün: Bursa – Hareket     03.09.2017     Yunanistan (Gümilcine - Kavala – Selanik )      

00.00 da buluşma yerimiz olan Acemler Buski yanında İpsala sınır kapısına doğru hareket. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Dedeağaç üzerinden Gümilcine'ye varış.

Gümülcine’de alacağımız leziz bir köy kahvaltısı sonrası yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonrası  Kavala'ya varış. Kavala’da sırasıyla Pargalı İbrahim Paşa Camii, İmaret, Kavalalı Mehmet Ali Paşanın Külliyesi, Su Kemerleri ve Eski Şehir ziyaretinden sonra öğle yemeği için serbest zaman ve sonrasında Selanik’e hareket. Selanik şehrinde göreceğimiz yerler arasında UNESCO Kültür Mirası listesindeki Aya Dimitri kilisesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Evine ziyaret, Kamara - Galerios Zafer Anıtı, Rotonda  - Hortacı Süleyman Efendi Camii, Bey Hamamı, Hamza Bey Camii, Bedesten, Venizelos Heykeli ve Meydanını gördükten sonra Selanik şehrinin ünlü Aristotelus Meydanın’da serbest zaman ve belirlenecek saatte buluştuktan sonra yürüyerek Beyaz Kule’ye varış, Beyaz Kule ziyareti ve fotoğraf molası ardından otele yerleşme ve Yunan tavernasında müzikli akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde.

2.Gün:  Makedonya Fyrom ( Bitola / Manastır / Ohrid)      04.09.2017
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası MAKEDONYA’ya hareket ediyoruz. Yunanistan Florina şehri üzerinden, Niki sınır kapısından çıkış yapıp Bitola - Manastır sınır kapısından Makedonya'ya giriş yapıyoruz. Öğle saatlerinde Manastır şehrine varıyoruz. Buradaki ilk ziyaretimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün okulu ve şimdi müze olan Manastır Askeri Rüştiyesi. Sonrasında Şirok Sokak, Saat Kulesi, Haydar Kadı ve İsakiye Camiileri, Bedesten, tarihi Osmanlı Evleri burada göreceğimiz yerler arasındadır. Manastır ziyaretimizden sonra Ohri şehrine doğru hareket ve  yol üzerinde bulunan Resneli Niyazi’nin evini görüp Ohri’ye varış. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesindeki Ohri gölü, Tipik Osmanlı çarşısı ve  evleri, Haydar Paşa Camii ve Hacı Turgut Camii ziyaretinden sonra öğle yemeği.Yemek sonrasında  Ohri gölünde yapılacak  1 saatlik tekne gezisinden sonra serbest zaman, otele yerleşme ve akşam yemeğinde siz değerli misafirlerimize özel Makedon gecesi. Konaklama otelimizde.

3.Gün:  Arnavutluk ( Elbasan - Tiran ) -Karadağ ( Bar )    05.09.2017
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ARNAVUTLUK’a doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak yolumuz üzerinde bulunan Elbasan şehrini gördükten sonra Balkanların dağlık şehri Tiran’a varıyoruz.Tiran’da yapacağımız panoramik şehir turumuz sırasında Milli Tarih Müzesi, Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başkanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Meydanını göreceğimiz yerler arasında.Panoramik turumuzun ardından Dünya'nın Kosova ile birlikte en genç iki devletinden biri olan KARADAĞ’a geçip büyüleyici Adriyatik manzarası eşliğinde Bar şehrine varıyoruz. Varışımızın ardından otelimize yerleşme, serbest zaman konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

4.Gün:   Karadağ ( Budva - Kotor) Hırvatistan ( Dubrovnik 06.09.2017

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında mühteşem KARADAĞ sahillerindeki turumuza başlıyoruz. İlk olarak Budva’da yapacağımız yürüyüş sırasında Stari Grad-Eski Şehir ve kaleyi gezeceğiz. Ardından tarih doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor turuna başlıyoruz. Bu turumuzda, korunaklı konumu sayesinde Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen ve böylece ekonomisini İtalyan Devleti ile yaptığı ticarete dayandırmış Kotor’da,  Eski Şehir, Aziz Tripun Kilisesi, Nikola Kilisesi, Tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında eski Yugoslavyayı oluşturan üç ana devletten biri olan, Katolik mezhebini benimsemiş olması ve daha çok Adriyatik sahiline hakim coğrafyası sebebi ile, Balkan kültüründen ziyade İtalyan ve Akdeniz kültürüne yakınlığı ile tanınan Hırvatistan’a geçiyoruz. Muhteşem manzaralar eşliğindeki kısa yolculuğumuz ardından Dalmaçya sahilinin göz bebeği Dubrovnik’e varıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesindeki Eski Şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Bu turumuz esnasında kuleler, mühteşem surlar, 14.yüzyıldan kalma dünyanın en eski eczanesine de evsahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, Onofrıo Çeşmesi, Orlando Sütunu, Gümrük binası, Şehir Kapıları ve diğer eserler görülecektir. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.Gün:  Bosna Hersek ( Potiçel - Mostar - Saraybosna) 07.09.2017

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında yakın tarihin savaş ve katliamlarla dolu, Türkiye ile tarihi ve dini bağları olan, Balkanların tarih ve kültür merkezi BOSNA-HERSEK’e geçiyoruz. 15. yüzyıldan bu yana Osmanlı eserleriyle donatılmış bu ülkedeki ilk durağımız 16. yüzyıldaki dokusu ile bozulmadan günümüze kadar ulaşmış Osmanlı Köyü Poçitel. Sonrasında 1992 savaşında yıkılan tarihi köprüsü ile anılan Mostar’a geçiyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce UNESCO Dünya Kültür Mirası listesindeki Mostar Köprüsünü görüyoruz,  Mimar Hayrettin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü, Osmanlı Mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçuları tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin de büyük katkıları ile 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Ardından Koska Mehmet Paşa Camiini görüp Bosna Hersekin başkenti Saraybosna’ya hareket ediyoruz. İlk olarak Avrupa’nın en müstesna çarşısı olan Başçarşıyı ve sonrasında yakın tarihin en kanlı savaşlarından birinin cereyan ettiği Savaş Tünelini, Saat Kulesini, Saray Bosna Katolik katedralini, Ortodoks kilisesini ve Musevi Sinagoğunu görüyoruz. Ardından 1. Dünya savaşının çıkmasına sebep olan olayların geliştiği Latin Köprüsünü ve Osmanlı Kalesi, Beyaz Tabyayı gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Sonrasında Ferhadiye Caddesini ve içinde Bosna Hersek’in ilk Cumhurbaşkanı Alija İzzetbegoviç’in mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret ve şehir turu ardından otelimize yerleşme, konaklama ve  akşam yemeği otelimizde.

 

6.Gün:  Sırbistan ( Belgrad )  08.09.2017

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Sırbistanın başkenti Belgrad’a hareket ediyoruz. Belgrad şehrine vardıktan sonra ilk göreceğimiz Osmanlı döneminde sayıları 250-yi bulan camilerden ayakta kalabilmiş Yeğane cami olan Bayraklı Camii - Hüseyin Kethüda Camii olacaktır sonrasında.

Kale Meydanı Parkı içerisindeki iki İstanbul Kapısı, Saat Kulesi, Askeri Müze, 1715 yılında Mora Yarımadasında Venedik kontrölündeki birçok yeri alarak Mora Fatihi ünvanını almış olan ve 1716 yılında Petrovaradinde şehit edilen Damat Ali Paşa Türbesi, Stefan Lazareviç Anıtı, üç padişah dönemi hizmet etmiş ve Osmanlı İmparatorluğunun en güçlü Sadrazamlarından Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Roma Sarnıcı Hünyadi Janos Anıtı, Karacorceviç Kapısı, Saborna Kilisesi, Aşağı Şehir, Nebosja Kulesi, Despod ve Zından Kapıları, Fransız Anıtı ve aslen 1912 de İvan Mestroviç tarafından Terazi Meydanı için yapılmış olan, sonrasında 1928 de Kale Meydanına taşınarak Belgrad kentinin sembolü haline gelmiş olan Pobednik-Zafer Anıtı göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

7.Gün:  Makedonya ( Üsküp  09.09.2017)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlının doğum yeri olan Üsküp’e hareket ediyoruz .Vardıktan sonra  Üsküp’te Vardar   Nehrinin kıyısında cafe bar restoranların arasından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanını, Osmanlı Köprüsünü ve Davut Paşa Hamamını dışarıdan göreceğiz Ardından Türk çarşısına gidiyor ve Türk çarşısındaki eserleri görmeye başlıyoruz. 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 han binası inşa edilmiş olan Üsküpte günümüzde sadece 3 han binası kalmıştır. 15. yüzyılın ikinci yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı ziyaretlerinin ardından Üsküpün sembol eserlerinden biri olan 16. yüzyılda inşa edilmiş Sat Kulesini 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camiini ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii ni ziyaret ediyoruz Ziyaretlerimizin ardından otobüsümüze binip Sofya’ya doğru hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Sofya’ya vardıktan sonra otelimize yerleşme. Bulgar folklor programlı akşam yemeğinden sonra otele geri dönüş konaklama otelimizde.

8.Gün: Bulgaristan ( Sofya - Filibe ) gezisi ve geri dönüş yolculuğu   10.09.2017

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Sofya şehir turumuz başlıyor. Sofya’da  Alexander Nevski Karedrali , Sofya Kilisesi, Rus kilisesi, Parlamenro binası şimdi Arkeoloji Müzesi olan Ulu Cami, Etnografya Müzesi, Askeri Müze, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Banyabaşı Camii, Sinagog, şimdi kilise olarak hizmet veren Koca Derviş Paşa canii-Kara cami göreceğimiz yerler arasında. Turumuz sonrasında Filibe-Plovdiv’e hareket edip vardıktan sonra Filibe şehir turumuza başlıyoruz. Batemberg caddesi yapıldığı dönemdeMuradiye camii olarak bilinen Cumaya  Camii, Antik Roma Stadyumu, Sarı mektep ve Eski Şehir denilen bölgede diğer eserleri gördükren sonra geri döniş yolculuğu Kapıkule  Sınır kapısından Türkiye’ye giriş yapıp, dönüş yolculuğumuzu tamamlayarak turumuzu bitiriyoruz.

 

4-5*OTELLERDE YARIM PANSİYON KONAKLAMALI
İki yada Üç kişilik odalar da kişi başı ücret : 550 EUR
Tek kişilik oda da konaklama                        : 710 EUR

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler 

* Lüks otobüsler ile ulaşım,

* Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,

* 4*- 5* lı otellerde konaklama,

* Programda belirtilen panoramik şehir turları,

* Sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri,

* Makedon gecesi,

* Bulgar gecesi,

* Ohri gölü tekne turu,

 Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Otelde alınan ekstralar,

* Tüm kişisel harcamalar,

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri,

* Öğle yemekleri, 

* Şoför ve rehber bahşişleri

* SCHENGEN VİZESİ ve hizmet bedeli 120 €  (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR). 

* Yurtdışı çıkış harcı 15 TL.

* Yurtdışı seyahat sağlık sigortası (10 € )

 

Tüm Yorumlar